Dlaczego hel zmienia głos?
- Szczegóły
Hel jest bezbarwnym, bezwonnym, niepalnym, niewybuchowym i nietoksycznym gazem szlachetnym, pozyskiwanym ze źródeł gazu ziemnego. Używany jest w laboratoriach, do pracy aparatów do oddychania, chłodzenia nadprzewodników czy przy obróbce metali jako gaz osłonowy w pracy urządzeń spawalniczych: spawarek TIG i MIG. Helem napełniane są balony.
Dlaczego hel zmienia głos?
Po wciągnięciu helu w płuca zaczynamy zmieniać głos. Jest nienaturalny, czyli piszczący, cienki lub wysoki, przypomina postać z filmu lub bajki. Zabawy helem są znane od lat i wiele osób uczestniczyło w nich. Są doskonałe, bo możemy rozśmieszać innych. Bawią się nie tylko dzieci, ale też dorośli. Jest to możliwe, dzięki temu, że hel ma mniejszą gęstość od powietrza. Po wciągnięciu gazu do płuc nasze struny głosowe drgają szybciej. Głos jest cienki, gruby lub wysoki, w zależności od częstotliwości drgań. Jest to krótkotrwale działanie, więc po ulotnieniu się gazu z organizmu, kończy się zabawa. Bywa niebezpieczna, ponieważ może dojść do niedotlenienia, ponieważ hel łatwo rozpuszcza się we krwi.
Do jakich balonów używa się hel?
Hel kojarzy nam się z balonami dla dzieci. Masowo pompowane są duże balony mające zastosowanie w promocji firm. Są doskonałą formą reklamy, ponieważ podczas unoszenia się w powietrze, wzbudzają ogólne zainteresowanie. Helem napełniane są również kilkumetrowe bezzałogowe sterowce. Można nimi sterować zdalnie, co jest niezwykle wygodne. Jeśli firma planuje kampanię reklamową, może w ImtechGaz wybrać butle z gazem do balonów o różnych pojemnościach. W zależności od ilości i wielkości balonów do napompowania doradza wybór najkorzystniejszego rozwiązania. Czas unoszenia się balonów w powietrzu jest uwarunkowany ich wielkością – jednak zdecydowanie dłużej unosić się będą balony foliowe niż lateksowe. Przed nami wakacje, najlepsza pora na zareklamowanie firmy z wykorzystaniem balonów. Większość klientów czas będzie spędzała, na polskich plażach, warto pomyśleć o wypromowaniu marki.